logo

Як правильно оформити покупку будинку?

logo

Як правильно оформити покупку будинку?

Багато хто задається таким питанням: «Як оформити покупку будинку?» Перш за все, покупка будь-якого земельного майна, є дуже відповідальним і серйозним кроком.
Під час операції необхідно переконається та юридичної гарантії і в грамотності ведення всієї документації. Юридично неграмотно уклавши угоду – Ви дуже сильно ризикуєте втратити свої гроші і залишитися ні з чим.

На що слід звернути увагу при оформленні угоди?

Як правильно оформити покупку будинку і які потрібні для цього документи, розглянемо далі:

  1. При покупці, обов’язково переконайтеся в тому, що перед Вами власник продаваного майна. Власниць земельної ділянки, повинен мати при собі свідоцтво на власність землі та кадастровий план – це документ, в якому регламентуються межі ділянки. Обов’язково перевірте кадастровий план для того, щоб переконатися, що ця ділянка не належить кому – небудь ще.
  2. Якщо Ви маєте справу з власником котеджу, переконайтеся, що на селище, є всі зареєстровані інженерні плани. Бувають випадки, коли при покупці красивого ділянки, надалі з’ясовується що він непридатний для будівництва.
  3. При покупці через посередника, дуже часто зустрічаються обдурені покупці. Тому, набагато вигідніше і надійніше робити покупку будинку у власника, при цьому залучаючи зі свого боку юриста, який допоможе провести операцію і відповість на всі ваші запитання.

Перелік необхідних документів

Віщуючи питання про те, скільки коштує оформити купівлю будинку, хочеться зауважити, що послуги юриста обійдуться не так дорого, якщо порівняти з тим, що Ви зможете втратити в результаті невдало укладеної угоди.
При здійсненні покупки, необхідно зажадати надати продавця такі документи:

  • довідка про різні види заборгованості на майно;
  • довідка про різні види заборгованості з податків;
  • довідки, що підтверджують належність майна;

Цей пакет документів дозволяють врахувати і дізнатися всі подробиці про купується майні. Не старайтесь заощадити на замовлених довідках, просто через невиправдану поспіху – Ви можете втратити набагато більше.
Після передачі повної або часткової оплати за будинок, складається договір купівлі-продажу, саме цей документ і підтверджує факт покупки.
Даний договір укладається у письмовій формі і за бажанням однієї зі сторін – може бути завірений у нотаріуса. Багато юристи рекомендують перед підписанням договору звірити кадастрові номери на дану ділянку і дані свідоцтва на власність.
Укладення угоди і підписання договорів – найвідповідальніший крок, тому до оформлення угоди на купівлю будинку слід поставитися максимально серйозно. Рекомендуємо все-таки оплатити допомогу юриста, це дійсно виправдано.logo
logo