logo

Кріплення пінопласту до стелі – варіанти

logo

kak-uteplit-potolok-penoplastom

Необхідність в кріпленні пінопласту до стелі може виникнути з різних причин – від банального наклеювання стельової плитки з цього матеріалу, до утеплення перекриттів. Тому, дуже важливо знати, як і чим краще кріпити пінопласт до стелі, щоб згодом прикріплений матеріал не відшаровувався і не відвалювався.

Дорогі друзі хотів би вам сьогодні порадити Українські комплектуючі склади  де ви знайдете якісний пінопласт по самій доступній ціні з доставкою по всій країні!

Варіанти монтажу
Залежно від того, яку роль буде виконувати закріплюється пінопласт, можна вибрати один з декількох способів його фіксації на перекритті. Частіше за інших, застосовуються такі методи кріплення:

  • Каркасний. При такому способі, для фіксації пінопластових панелей збирається спеціальний каркас. Він буде служити підставою, яке і буде утримувати їх.
  • Клейовий. Всі елементи просто приклеюються до поверхні перекриття спеціальними клейовими складами. Дуже важливо правильно підібрати клей – про цього залежить міцність конструкції.

Каркасний спосіб більше підходить для створення шару, що утеплює, а клейовий – для фіксації різних пінопластових покриттів.

Каркасний спосіб

Для того, щоб закріпити пінопластові плити на перекритті таким способом, буде потрібно зібрати спеціальний каркас. Він може являти собою обрешітку з дерев’яних брусків або підстава, зібране з алюмінієвих профілів. Алюміній міцніше і тому, краще. Якщо ж використовуються бруски, вони повинні попередньо оброблятися антисептичної просоченням, для запобігання появі грибка і цвілі.

Збирається каркас легко. Спочатку фіксуються довгі складові каркаса по всій довжині стелі, з кроком в 50 або 60 сантиметрів – залежить від ширини плит. Після цього, знову ж таки, відповідно до розмірів пінопластових деталей, кріпляться поперечні короткі частини. Самі плити вставляються в отримані осередки і закріплюються в них за допомогою вкручених шурупів або на клей.

Після того, як всі елементи конструкції будуть зафіксовані на своїх місцях, порожнини і щілини між окремими елементами заповнюються монтажною піною. Вона ж може бути використана як клейовий склад, що фіксує плити в каркасі. Якщо шви і стики дуже тонкі, можна замість піни застосовувати герметик, що не роз’їдає пінопласт.

Клейовий варіант

Якщо ви ще вибираєте, як кріпити пінопласт до стелі і відштовхуєтеся від вартості робіт, а також від часу, необхідного на їх виконання, то даний варіант підходить вам більше. Тут не потрібно споруджувати каркасне підставу і економляться кошти на придбання додаткових матеріалів. Все, що вам потрібно – самі плити і клейова суміш.

Поверхня стелі необхідно ретельно обробити грунтовки розчином, що містить антисептичні добавки. Це позбавить вас від несподіваної появи грибка або цвілі. Також необхідно очистити площину ще до грунтування – все горби потрібно видалити, а порожнини і раковини зашпаклювати. Після цього, можна переходити до кріплення пінопласту.

Починати наклеювання слід не від краю, а від центру кімнати. Знайти його нескладно – через все приміщення, від одного кута до іншого, натягується тонкий шнур. Також надходять і з другої діагоналлю. На перетині шнурів буде центр приміщення – через нього проводяться дві лінії, паралельні стінам. Такий розмітки буде досить, щоб почати роботу.logo
logo